درباره ما

به نام خدا

دفتر خدمات الکترونیک قضایی کد ۹۳۳۱۸۰۰۱ به موجب ابلاغیه شماره ۹۰۰۰/۱۱۲۳۶/۵۵۰ مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۰۲ ریاست محترم مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه به عنوان اولین دفتر خدمات الکترونیک قضائی استان قزوین مجوز فعالیت دریافت نمود.

اولین دادخواست الکترونیک در استان قزوین توسط این دفتر در مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ بر روی درگاه الکترونیک عدل ایران به ثبت رسید.

به موجب ابلاغیه شماره ۹۰۳۱/۱۰۴۳۹/۱ مورخ ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان قزوین این دفتر به دفتر خدمات الکترونیک قضایی ویژه ارتقاء یافت.

دفتر خدمات الکترونیک قضایی ویژه استان قزوین در حال حاضر با داشتن کادری مجرب و کوشا در محیطی آرام و حفظ شأن مراجعین محترم و تفکیک شده در زیر مجموعه زیر نسبت به انجام وظیفه و ارائه خدمت به مراجعین محترم اقدام می نماید.

۱- واحد پذیرش عمومی و ثبت ثنا

۲- واحد تنظیم دادخواست دعاوی اعتراضی و طاری

۳- واحد ثبت دادخواست بدوی ، شکوائیه و اظهار نامه

۴- واحد پذیرش وکلای دادگستری

۵- واحد پذیرش نمایندگان ادارات، بانک ها، شهرداری ها ، موسسات دولتی و نهادهای عمومی و وابسته به دولت

۶- واحد کارشناسان رسمی دادگستری

 

نماهایی از واحد های دفتر

 

منشور حقوق مراجعین دفتر خدمات الکترونیک قضایی ویژه استان قزوین

۱- مدیر دفتر و همکاران وی متعهد می باشند تا تفهیم کامل ارباب رجوع به تمامی سئوالات قضایی وی که در حیطه وظایف دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است پاسخ گویند، سعی بر این است که اطلاعات داده شده بدون اصطلاحات تخصصی و کاملا واضح باشد به طوری که ارباب رجوع قانع و به طور کامل توجیه شود.

۲- ارباب رجوع حق دارد که حرمت و شأن او در دفتر خدمات الکترونیک قضایی حفظ شده و به امور قضایی او با رعایت قوانین و مقررات موضوعه به موقع و به طور کامل توجه شود .

۳- ارباب رجوع حق دارد در رابطه با حفظ اسرار و اطلاعات شخصی و قضایی خود به دفتر خدمات قضایی اطمینان و اعتماد کامل داشته باشد و مدیر دفتر متعهد است در رابطه کاری خود چنین اطمینانی را برای مراجعین فراهم نماید.

۴- ارباب رجوع حق دارد در اموری که برای تنظیم دادخواست، شکوائیه و … به دفتر خدمات الکترونیک قضایی هدایت می شود از مدیر  و کارکنان دفتر برای امور شکلی دادخواست، شکوائیه و … راهنمایی و مشاوره بخواهد.

۵- در صورت غیبت و یا  ارجاع مدیر ، کفیل دفتر عهده دار وظایف مدیر در خصوص موارد فوق می باشد.

  منشور وفاق و همدلی کارکنان دفتر در راستای انجام وظیفه

دفتر خدمات الکترونیک قضایی ویژه استان قزوین با اتکاء بر عنایت الهی و تمرکز بر اصل صداقت، قانون مداری، ‌آگاهی بخشی، ‌امانت‌داری و اعتماد و در جهت حمایت از سیاستها و برنامه های کلان قوه قضاییه در بهره مند سازی آحاد جامعه از خدمات حقوقی مطمئن، سریع و در راستای تحقق و نهادینه سازی عدالت قضایی با بکارگیری نیروهای متعهد و متخصص سعی بر جلب رضایت خالق در خدمت به مخلوق را داشته و در اجرای اهداف فوق منشور وفاق و همدلی کارمندان  دفتر خدمات قضایی در خدمت رسانی  به شرح ذیل اعلام می گردد:

۱- در نشر شعائر اسلامی و تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) و احیاء سنت امر به معروف و نهی از منکر همت نمائیم.

۲- با عنایت به منزلت، کرامت و شخصیت انسانها با رفتاری اسلامی و به دور از هر گونه تبعیض توهین و تحقیر و با رعایت حقوق شهروندی پاسخگوی مراجعین محترم باشیم.

۳- نظم را سرلوحه کار خود قرار داده و با حضور به موقع سر کار و رعایت انضباط و آراستگی ظاهری فضایی مناسب جهت انجام فعالیت فراهم آوریم.

۴- به مطالبات قانونی و مشروع مراجعین توجه نموده و در جهت کوتاه نمودن زمان فرایند ارائه خدمات قضایی با رعایت دو اصل سرعت و دقت تلاش نمائیم.

۵- در حفظ اسرار خصوصی مراجعین و عدم افشای مسایل محرمانه اداری کوشا باشیم.

۶- وظایف محوله را بر اساس قوانین و مقررات و بطور شفاف و مبتنی بر انتخاب مناسب ترین روش انجام داده و از بکارگیری سلیقه شخصی در امور و اقدامات غیر ضروری و اسراف در اموال بپرهیزیم.

۷- با وفاق، همدلی،مشورت،اعتماد سازی و احترام متقابل در ساختن محیطی پویا و با نشاط سهیم باشیم.

۸- جهت گسترش آموزش های مردمی از طریق آگاه سازی ایشان از حقوق قانونی و مشروع خود در مواقع ابتلاء به مشکلات قضایی و جلب مشارکت آنها در حل و فصل اختلافات اقدام نمائیم.

۹- برای بالا بردن سطح آگاهی شغلی خود جهت تسریع و تسهیل در انجام وظیفه در آموزشهای ویژه پرسنل شرکت نمائیم.

۱۰- انتقاد پذیری و رعایت اصل سعه‌صدر در پذیرش انتقادات و ترتیب اثردادن به آن را سر لوحه کردار خویش قرار دهیم.

آئین نامه انضباطی کارکنان دفتر خدمات الکترونیک قضایی ویژه استان قزوین

خدمت صادقانه و صحیح به مراجعین محترم سبب کسب لوح های تقدیر کشوری و استانی بوده که حاصل خرد و کوشش جمعی کارکنان دفتر و الطاف مسئولین کشوری و استانی به دفتر خدمات الکترونیک قضایی ویژه استان قزوین می باشد.