کد خبر : 8151
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۴:۵۸
-

 نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه در خصوص حدوث اختلاف بین محکوم لهم پرونده تنظیم سند خودرو نسبت به تعویض پلاک

 نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه در خصوص حدوث اختلاف بین محکوم لهم پرونده تنظیم سند خودرو نسبت به تعویض پلاک
 نظریه مشورتی شماره: 7/98/897 تاریخ: 1398/06/26  اداره کل حقوقی قوه قضاییه در خصوص حدوث اختلاف بین محکوم لهم پرونده تنظیم سند خودرو نسبت به تعویض پلاک

تاریخ: ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
شماره: ۷/۹۸/۸۹۷
شماره پرونده: ۸۹۷-۳/۱-۹۸ ح
استعلام:
حکم الزام به تنظیم سند رسمی خودرویی برای دو نفر از خواهانها هر یک به میزان سه دانگ صادر میشود. در مرحله اجرای حکم جهت تعویض پلاک سیستم شماره گذاری به گونه ای است که شماره پلاک خودرو صرفا به یک شخص قابل اختصاص است. در صورتی که بین محکوم لها در این خصوص توافق حاصل نشود، تکلیف واحد اجرای احکام چیست؟
پاسخ:
بازگشت به استعلام شماره ۱۰/۹۸/دفتر کل مورخ ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ به شماره ثبت وارده ۸۹۷ مورخ ۱۳۹۸/۰۵/۲۸، نظریه مشورتی این اداره کل به شرح زیر اعلام می گردد:
در فرض استعلام که حکمی مبنی بر الزام و تنظیم سند رسمی خودرو برای دو نفر خواهان هر یک به میزان سه دانگ صادر شده است، اما در سیستم شماره گذاری، شماره پلاک خودرو صرفاً برای یک شخص تخصیص پیدا می کند، مستفاد از مواد ۵۷۶ و ۵۸۱ قانون و ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۱۳۸۹ و تبصره ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون اخیرالذکر مصوب ۱۳۹۱ در صورتی که بین مالکان مشاعی خودرو در خصوص تخصیص پلاک اختصاصی توافق نباشد، امکان اختصاص پلاک به نام یکی از آنها وجود نخواهد داشت و لذا در فرض سؤال دایره اجرای احکام مدنی در صورت عدم توافق محکوم لها مواجه با تکلیفی نمی باشد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

[su_gmap address="دفتر خدمات الکترونیک قضایی ویژه استان قزوین"]