کد خبر : 10039
تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 آبان 1400 - 18:22
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه در خصوص این که هیات امنای موسسات خیریه که دارای شخصیت حقوقی هستند، میتوانند فردی را به عنوان نماینده یا وکیل در جلسه هیات معرفی نمایند. بسته هستند
-

نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه در خصوص این که هیات امنای موسسات خیریه که دارای شخصیت حقوقی هستند، میتوانند فردی را به عنوان نماینده یا وکیل در جلسه هیات معرفی نمایند.

نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه در خصوص این که هیات امنای موسسات خیریه که دارای شخصیت حقوقی هستند، میتوانند فردی را به عنوان نماینده یا وکیل در جلسه هیات معرفی نمایند.
نظریه مشورتی شماره 7/98/696 مورخ 1398/07/30 اداره کل حقوقی قوه قضاییه در خصوص این که هیات امناي موسسات خیریه که دارای شخصیت حقوقی هستند، میتوانند فردی را به عنوان نماینده یا وکیل در جلسه هیات معرفی نمایند.

شماره پرونده: ۶۹۶-۱۱۵-۹۸ ح

🔶استعلام:
آیا هیات امنای موسسات خیریه که دارای شخصیت حقوقی هستند، میتوانند فردی را به عنوان نماینده یا وکیل در جلسه هیات معرفی نمایند تا از طرف آنها اظهار نظر کند یا حق رأی نیز داشته باشد؛ یا اینکه حضور و آرای هیات امنا قائم به شخص است در صورت سکوت اساسنامه موسسه در این خصوص، پاسخ چیست؟

🔶بازگشت به استعلام شماره یک سیار مورخ ۱۳۹۸/۴/۲۳ به شماره ثبت وارده ۶۹۶ مورخ ۱۳۹۸/۰۴/۳۱، نظریه مشورتی کمیسیون قوانین عمومی و بینالملل این اداره کل به شرح زیر اعلام میگردد: مستفاد از بند ۱۳ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۰ و مواد ۱ و ۵ دستورالعمل اجرایی تأسیس، انحلال و اداره مؤسسات غیردولتی و خیریه مصوب ۱۳۸۷ و ماده ۱۱ اساسنامه نمونه پیوست دستورالعمل یاد شده و با عنایت به ماهیت و اهداف مؤسسات خیریه و وظایف مهم اعضای هیأت امنای این مؤسسات و شرایط خاص آنها از جمله نحوه انتخاب و عزل اعضای هیأت مدیره و بازرسان، تصویب ترازنامه و بودجه، تعیین خطمشی کلی مؤسسه و اتخاذ تصمیم پیرامون انحلال آن، وظایف اعضای هیأت امنای این مؤسسات قائم به شخص بوده و قابل تفویض از طریق اعطای نمایندگی نمیباشد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.