کد خبر : 8347
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای نظریه مشورتی اداره کل امور حقوقی قوه قضاییه در خصوص مخلوط کردن آب با شیر و فروش آن به مردم به منظور سوء استفاده بسته هستند
-

نظریه مشورتی اداره کل امور حقوقی قوه قضاییه در خصوص مخلوط کردن آب با شیر و فروش آن به مردم به منظور سوء استفاده

نظریه مشورتی اداره کل امور حقوقی قوه قضاییه در خصوص مخلوط کردن آب با شیر و فروش آن به مردم به منظور سوء استفاده
نظریه مشورتی شماره :7/99/1014 تاریخ :1399/08/19 اداره کل امور حقوقی قوه قضاییه در خصوص مخلوط کردن آب با شیر و فروش آن به مردم به منظور سوء استفاده

تاریخ :۱۳۹۹/۰۸/۱۹
شماره :۷/۹۹/۱۰۱۴
شماره پرونده: ۱۰۱۴-۱۸۶/۲-۹۹ ک
استعلام:
آیا مخلوط کردن آب با شیر و فروش آن به مردم به منظور سوء استفاده مشمول بند ۲ از ماده ۱ و بند۱ از ماده ۲ قانون مواد خوردنی و آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی مصوب ۱۳۴۶ با اصلاحات بعدی است؟
پاسخ:
طبق بند ۲ ماده ۱ قانون مواد خوردنی و آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی مصوب ۱۳۴۶ با اصلاحات بعدی، «مخلوط کردن مواد خارجی به جنس به منظور سوء استفاده»، جرم محسوب و مرتکب حسب مورد به یکی از مجازاتهای مقرر در بندهای ماده ۲
(اصلاحی ۱۳۵۳/۱۲/۱۸) قانون مذکور محکوم خواهد شد. بنابراین فرض سؤال، یعنی مخلوط کردن آب و شیر به منظور سوء استفاده نیز مشمول مقررات مذکور است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.